Brand New 180W DC Power Module PDC180S12-CR
LonRise Equipment Co. Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Huawei
Model Number : PDC180S12-CR
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1
Payment Terms : L/C, T/T, L/C, T/T
Name : PDC180S12-CR
Model : PDC180S12-CR
Detail : PDC180S12-CR
weight : 4kg
Warranty : 1 years
Availability : Stock
Condition : 100% Original Brand
Products Status : Stock
Contact Now
PDC180S12-CR
Overview
PDC180S12-CR (180 W DC Power Module)
Dimensions(H x W x D) [mm(in.)]
40 mm x 90 mm x 215 mm (1.6 in. x 3.5 in. x 8.5 in.)
Weight without packaging [kg(lb)]
0.62 kg (1.37 lb)
Number of inputs
1
Rated input voltage [V]
-48 V DC to -60 V DC
Input voltage range [V]
-38.4 V DC to -72 V DC
Maximum input current [A]
6 A
Rated output voltage [V]
12 V
Rated output current [A]
15 A
Rated output power [W]
180 W
Power dissipation Mode
Natural heat dissipation without fans
Hot swapping
Supported
Brand New 180W DC Power Module PDC180S12-CRBrand New 180W DC Power Module PDC180S12-CRBrand New 180W DC Power Module PDC180S12-CRBrand New 180W DC Power Module PDC180S12-CRBrand New 180W DC Power Module PDC180S12-CRBrand New 180W DC Power Module PDC180S12-CR
Product Tags:
DC Cisco Power Module
180W DC Power Module
PDC180S12-CR DC Power Module
Quality Brand New 180W DC Power Module PDC180S12-CR for sale
Brand New 180W DC Power Module PDC180S12-CR Images